Personale

Linjeansvarlige og undervisere

Lene Bonde
Linjeansvarlig - Dans

lene@talentakademi.dk
22 97 03 01

Kim Harris
Linjeansvarlig - Musical & Teater

kim@talentakademi.dk
22 96 25 85

Maria Hesselager
Linjeansvarlig - Forfatter

maria@talentakademi.dk
22 97 04 11

Rasmus Skjellerup
Underviser - Forfatter

rasmus@talentakademi.dk
40 46 04 46

Anna Margrethe Pedersen
Linjeansvarlig - Kunst & Design

annamargrethe@talentakademi.dk
25 61 70 84

Frederik Halkier Larsen
Linjeansvarlig - Musik

frederik@talentakademi.dk
28 57 47 34

Christina de Laurent
Linjekoordinator - Musical & Teater

christina@talentakademi.dk

 

Meise Fabricius
Projektleder - Filmmiljø og ShowUP

meise@talentakademi.dk

Sebastian Cordes
Kunstnerisk leder - Filmmiljø

sebastian@talentakademi.dk

Melody Putu
Contemporary - Dans
Caroline Petter
Ballet - Dans
Theresa Jarvis
Ballet - Dans
Anne Tølbøll
Samtidsdans og koreografi - Dans
Mette Lund
Sang - Musical & Teater
Kirstine With
Sang - Musical & Teater
Nicolai Fjeldsted - Danselærer på Musical og Teaterlinjen hos Dansk Talentakademi Nicolai Fjeldsted
Dans - Musical & Teater
Natasja Espersen
Styrketræning - Musical & Teater

Ledelse og administration

Søren Taaning
Leder

soren@talentakademi.dk
30 25 86 58

Kim Harris
Viceleder

kim@talentakademi.dk
22 96 25 85

Daniel E. Cleman
Daglig leder

daniel@talentakademi.dk
60 57 02 35

Pernille M. Glintborg
Kommunikations- og projektmedarbejder

kommunikation@talentakademi.dk
28 55 28 50

Mikkel H. Lauritsen
Pedel

pedel@talentakademi.dk

Lotte Kjær
Leder af Børne- og ungeområdet

lotte@talentakademi.dk
61 75 96 95

Kristina Lindberg
Økonomichef

bogholderi@talentakademi.dk
22 46 66 43
*Kontortid tirsdag kl. 8.30 - 14.00

Tidligere og gæsteundervisere

Thure Lindhart
Jens Schyth-Brøndum
Gæsteunderviser - Dans
Amalie Smith
Gæsteunderviser - Forfatter
Helle Bovbjerg
Gæsteunderviser - Kunst & Design
Mikael Helmuth
Gæsteunderviser - Musical & Teater
Paul James Rooney
Gæsteunderviser - Dans
Marianne Skaarup
Tidligere danselærer - Musical & Teater
Charlotte Boye Christensen
Gæsteunderviser - Dans
Kim Brandt
Gæsteunderviser - Musical & Teater
Andreas Vermehren Holm
Tidligere underviser - Forfatter
Ana Sendas
Gæsteunderviser - Dans
Marie Brolin-Tani
Gæsteunderviser - Dans
Esther Nederpelt
Gæsteunderviser - Dans
Caspar Eric
Gæsteunderviser - Forfatter
Svend Åge Madsen
Gæsteunderviser - Forfatter
Gitte Lægaard
Gæsteunderviser - Kunst & Design
Ditte Svarre Jakobsen
Tidligere balletlærer - Musical & Teater
Jens Blendstrup
Gæsteunderviser - Forfatter
Hanne Kvist
Gæsteunderviser - Forfatter
Agnes Bjerre
Gæsteunderviser - Kunst & Design

BESTYRELSE

Lars Hansson
formand

Michael Christiansen
næstformand

Jens Dammeyer Sørensen

Christian Have

Per Bech Jensen

Lene Dybdal

Kent Sommer

Kim Harris
(Medarbejderrepræsentant)