Personale

Linjeledere og undervisere

Lene Bonde
Linjeleder - Dans

lene@talentakademi.dk
22 97 03 01

Sebastian Cordes
Linjeleder - Film

sebastian@talentakademi.dk
61 69 79 14

Christina Englund
Linjeleder - Forfatter

englund@talentakademi.dk
40 35 66 05

Søren Taaning
Linjekoordinator - Forfatter

soren@talentakademi.dk
30 25 86 58

Anna Margrethe Pedersen
Linjeleder - Kunst & Design

annamargrethe@talentakademi.dk
25 61 70 84

Kim Harris
Linjeleder - Musical & Teater

kim@talentakademi.dk
22 96 25 85

Christina de Laurent
Linjekoordinator - Musical & Teater

christina@talentakademi.dk
28 56 96 31

Maria Guttesen
Linjeleder - Musik / MGK

mariaguttesen@talentakademi.dk
40 62 57 05

Melody Putu
Contemporary - Dans
Caroline Petter
Ballet - Dans
Theresa Jarvis
Ballet - Dans
Anne Tølbøll
Samtidsdans og koreografi - Dans
Mette Lund
Sang - Musical & Teater
Kirstine With
Sang - Musical & Teater
Natasja Espersen
Styrketræning - Musical & Teater
Anne-Kathrine Madsbjerg Nørgaard
Dans - Musical & Teater

Ledelse og administration

Søren Taaning
Leder

soren@talentakademi.dk
30 25 86 58

Kim Harris
Viceleder

kim@talentakademi.dk
22 96 25 85

Sofie Kjærgaard Kloster
Koordinator og økonomi

sofie@talentakademi.dk
53 56 30 05

Pernille M. Glintborg
Kommunikations- og projektmedarbejder

kommunikation@talentakademi.dk
28 55 28 50

Mikkel H. Lauritsen
Pedel

pedel@talentakademi.dk

Tidligere og gæsteundervisere

Thure Lindhart
Jens Schyth-Brøndum
Gæsteunderviser - Dans
Amalie Smith
Gæsteunderviser - Forfatter
Helle Bovbjerg
Gæsteunderviser - Kunst & Design
Mikael Helmuth
Gæsteunderviser - Musical & Teater
Paul James Rooney
Gæsteunderviser - Dans
Marianne Skaarup
Tidligere danselærer - Musical & Teater
Charlotte Boye Christensen
Gæsteunderviser - Dans
Kim Brandt
Gæsteunderviser - Musical & Teater
Andreas Vermehren Holm
Tidligere underviser - Forfatter
Ana Sendas
Gæsteunderviser - Dans
Marie Brolin-Tani
Gæsteunderviser - Dans
Esther Nederpelt
Gæsteunderviser - Dans
Caspar Eric
Gæsteunderviser - Forfatter
Svend Åge Madsen
Gæsteunderviser - Forfatter
Gitte Lægaard
Gæsteunderviser - Kunst & Design
Ditte Svarre Jakobsen
Tidligere balletlærer - Musical & Teater
Jens Blendstrup
Gæsteunderviser - Forfatter
Hanne Kvist
Gæsteunderviser - Forfatter
Agnes Bjerre
Gæsteunderviser - Kunst & Design

BESTYRELSE

Michael Christiansen
Formand

Brian Bech Nielsen

Jens Dammeyer Sørensen

Christian Have

Per Bech Jensen

Lene Dybdal