Bliv en del af vores talentmiljø

For at starte på Dansk Talentakademi skal du igennem en optagelsesprocedure. Du kan gå her både i et, to eller tre år.

For at blive optaget på Dansk Talentakademi skal du være 16 – 25 år.

Der er i gennemsnit 8½ undervisningslektion om ugen. Derudover er der mulighed for at melde sig til forskellige løbende projekter.

Det koster 9000 kr. om året gå på Dansk Talentakademi - de bliver opkrævet i fire rater a 2250 kr.

Der er undervisning 36 uger om året. Forløbet er skruet sådan sammen, at du kan følge en ungdomsuddannelse ved siden af.

Udfyld skemaet og sæt kryds ved dine interesser, så sender vi dig materiale og du hører du nærmere fra os!

Jeg er interesseret i...

Udfold din faglighed

KONTAKT

Dansk Talentakademi

Helgolandsgade 24
7500 Holstebro

Telefon 69 15 44 80
info@talentakademi.dk

Leder

Søren Taaning

info@talentakademi.dk
Telefon 30 25 86 58

Musik

Frederik Larsen

frederik@talentakademi.dk
Telefon 28 57 47 34

 

Kunst & Design

Lotte Kjær

lotte@talentakademi.dk
Telefon 20 85 23 96

 

Dans

Lene Bonde

lene@talentakademi.dk

 

Musical & Teater

Kim Harris

kim@talentakademi.dk
Telefon 20 25 39 94

 

Forfatter

Louise Harbo

louise@talentakademi.dk
Telefon 51 80 18 50

Kommunikation og udvikling

Christoffer Boserup Skov

christoffer@talentakademi.dk
Telefon 22 59 73 39