Bliv en del af vores talentmiljø

På Dansk Talentakademi har du mulighed for at dyrke din kunstneriske passion og både arbejde specifikt ned i én faglighed, men også arbejde på tværs af kunstarter.

Vil du høre mere om talentakademiet, er du altid velkommen til at kontakte os - og vi viser dig også meget gerne rundt på vores campus i Holstebro.

Udfyld skemaet og sæt kryds ved dine interesser, så sender vi dig materiale og du hører du nærmere fra os!




Jeg er interesseret i...

Udfold din faglighed

KONTAKT

Dansk Talentakademi

Helgolandsgade 24
7500 Holstebro

Telefon 69 15 44 80
Telefontider hverdage fra kl. 9-13 og kl. 15-18.

info@talentakademi.dk

* For at blive optaget på Dansk Talentakademi skal du være 16 – 25 år. Du kan gå her i både et, to eller tre år.

* Der er i gennemsnit 8½ undervisningslektion om ugen. Derudover er der mulighed for at melde sig til forskellige løbende projekter.

* Det koster 9000 kr. om året gå på Dansk Talentakademi - de bliver opkrævet i fire rater a 2250 kr.

* Der er undervisning 36 uger om året. Forløbet er skruet sådan sammen, at du kan følge en ungdomsuddannelse ved siden af.

Leder

Søren Taaning

info@talentakademi.dk
Telefon 30 25 86 58

Musik

Frederik Larsen

frederik@talentakademi.dk
Telefon 28 57 47 34

 

Kunst & Design

Lotte Kjær

lotte@talentakademi.dk
Telefon 20 85 23 96

 

Dans

Lene Bonde

lene@talentakademi.dk
Telefon 22 97 03 01

 

Musical & Teater

Kim Harris

kim@talentakademi.dk
Telefon 22 96 25 85

 

Forfatter

Maria Hesselager

maria@talentakademi.dk
Telefon 22 97 04 11

Kommunikation og udvikling

Christoffer Boserup Skov

christoffer@talentakademi.dk
Telefon 22 59 73 39

Campus

Natasja Espersen

Natasja@talentakademi.dk
Telefon: 60 57 02 35